Premier Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Gobarto Dziczyzna na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Łowiczu

03 KWI, 2019 GODZ: 14:27

W niedzielę 17 marca w Łowiczu odbył się Ogólnopolski Dzień Sołtysa, w którym udział wziął premier Mateusz Morawiecki. Podczas wydarzenia swoje wyroby zaprezentowała m.in. firma Gobarto Dziczyzna, a gościem artystycznym był zespół Golec uOrkiestra.

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu to uroczystość zorganizowana z myślą o gospodarzach sołectw. Jej celem było podziękowanie sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi na istotę polskiej wsi dla rozwoju kraju. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu premier Morawiecki, wieś daje kulturową i międzypokoleniową siłę, której kraj zawdzięcza swoją polską duszę.

Na uczestników Dnia Sołtysa czekało wiele atrakcji. Uroczystościom towarzyszyła np. prezentacja zdrowej żywności przygotowana przez koła gospodyń wiejskich. Wśród stoisk obecnych w łowickiej hali nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Polskiego Związku Łowieckiego. Jako reprezentant Związku firma Gobarto Dziczyzna przedstawiła na nim swoje produkty, wśród których znajdowały się wędliny w 100% z dziczyzny. Wszystko to w ramach kampanii promującej dziczyznę i jej walory prozdrowotne. Stoisko spotkało się z dużym zainteresowaniem odwiedzających, wśród których znaleźli się premier Mateusz Morawiecki czy członkowie Golec uOrkiestry.

Uczestnikami wydarzenia byli również minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, wojewoda łódzki Zbigniew Rau, a także liczni parlamentarzyści i samorządowcy.

Na obchodach w Łowiczu zjawiło się około 800 gości, z czego większą część stanowili sołtysi. O oprawę artystyczną, oprócz Golec uOrkiestry, zadbały Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie oraz zespół folklorystyczny "Blichowiacy".

Autorem zdjęć z wydarzenia jest Artur Rożniata

Pozostałe aktualności

Wycieczka edukacyjna - biogazownia Zalesie

15 marca 2023 r. w biogazowni Zalesie odbyła się wycieczka dla dzieci uczęszczających do V klasy szkoły podstawowej z warszawskiego Ursynowa. Podczas zwiedzania, dzieci dowiedziały...

03 KWI, 2023 GODZ: 08:40

Bal Hodowcy

9 listopada 2022 r. w Apart Hotelu „Termy Uniejów” odbył się tegoroczny Bal Hodowcy.Wydarzenie podzielone zostało na dwie części - panel szkoleniowy pod nazwą „Dlaczego warto współpracować...

22 LIS, 2022 GODZ: 14:29