Gobarto znów szkoli rolników. Kolejna Akademia Rolnika za nami.

23 MAR, 2020 GODZ: 13:36

Dobrostan świń, przeciwdziałanie ASF, nowoczesne techniki hodowli, zarządzanie gospodarstwem to główne tematy Akademii Rolnika Gobarto 500. Jest to projekt szkoleniowy, którego celem jest doskonalenie umiejętności i poszerzanie wiedzy hodowców świń uczestniczących w programie.

W dwudniowych bezpłatnych warsztatach, które odbyły się w ubiegłym tygodniu wzięło udział 40 osób. Łącznie „Akademia” przeszkoliła już blisko 100 rolników. To już trzeci cykl w serii szkoleń Akademii Rolnika Gobarto 500. Tym razem spotkanie odbyło się w Osieku (gm. Pakosław, Wielkopolska), a udział w nim wzięci hodowcy z całej Polski.

Poza stałymi punktami szkolenia dotyczącymi m.in. uzyskania pozwoleń na budowę, rozliczeń finansowych w ramach programu czy zagadnień produkcyjnych, tym razem dodatkowo duży nacisk położono na zagadnienia związane z ASF i bioasekuracją. Hodowcy zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać na etapie przygotowania inwestycji, budowy oraz hodowli trzody chlewnej. Uczestnicy na zakończenie szkolenia napisali testy i otrzymali certyfikaty.

Akademia Rolnika, to autorski projekt realizowany przez specjalistów Gobarto, który zakłada przede wszystkim podnoszenie kwalifikacji hodowców oraz wymianę dobrych praktyk. Szkolenia prowadzą praktycy z zakresu procedur budowlanych, finansowania projektów inwestycyjnych, hodowli trzody czy weterynarii. Dzięki tak obszernym szkoleniom przekazywana wiedza jest pełna, aktualna i rzetelna.

Kolejne spotkanie planowane jest jesienią br.

Pozostałe aktualności

Połączenie GOBARTO S.A. i MEAT – PAC Sp. z o.o.

W związku z decyzją o połączeniu Gobarto S.A. i jej spółki zależnej MEAT - PAC sp. z o.o. ogłoszoną Raportem bieżącym nr 3/2021 z dnia 09 marca 2021 roku poniżej przedstawiamy Plan...

21 KWI, 2021 GODZ: 10:45

Gobarto uruchamia hodowlę zarodową Zalesie

Już wkrótce rozpocznie się zasiedlanie hodowli zarodowej trzody chlewnej w Zalesiu. Warta prawie 100 mln zł inwestycja Grupy Gobarto ogrzewana będzie wyłączenie za pomocą zielonej energii.Położona...

10 GRU, 2020 GODZ: 11:00