Eng CEDROB S.A. rozszerza wpływy na rynku wieprzowiny

28 KWI, 2017 GODZ: 15:40

Jako pierwsi z nową ofertą  zapoznali się rolnicy części województwa kujawsko-pomorskiego. To dla nich, w drugiej połowie listopada, firma wraz ze Starostwem w Rypinie przygotowała spotkanie informacyjne połączone ze szkoleniem z zakresu żywienia świń, które poprowadził  prof. dr hab. inż. Daniel Korniewicz.

Wśród osób, które odpowiedziały na zaproszenie CEDROB S.A. znaleźli się nie tylko hodowcy trzody chlewnej, ale też rolnicy, którzy zastanawiają się nad zmianą profilu własnego gospodarstwa i szukają dochodowej ku temu możliwości. Wydaje się, że część z nich w propozycji CEDROB-u na pewno znajdzie to czego szuka. Oferta zawiera bowiem szereg korzystnych dla rolników zapisów.

 

Przyszłość polskiego rolnictwa to nowoczesność

Od początku ubiegłego roku, po przejęciu większościowego pakietu akcji Polskiego Koncernu Mięsnego Duda, CEDROB S.A. konsekwentnie realizuje swoją działalność w obszarze mięsa czerwonego. W związku z systematycznym rozwojem marki i stale zwiększającym się zapotrzebowaniem na mięso wieprzowe, firma zdecydowała się wyjść z nową propozycją.

Firm multimięsnych jest na rynku coraz więcej.  Chcemy kopiować najlepszych i przenosić dobre wzorce na nasz lokalny grunt – tłumaczy decyzję o uruchomieniu nowego projektu  prezes CEDROB S.A., Andrzej Goździkowski. – Nowoczesność to przyszłość polskiego rolnictwa a, że mamy bardzo dobre warunki do hodowli,  namawiam Państwa, byście zechcieli być nowocześni.

 

Sprawdzony materiał hodowlany to połowa sukcesu

Inicjatywa CEDROB S.A. to zakrojone  na szeroką skalę przedsięwzięcie, które ma być realizowane w myśl przyjętej przez firmę lata temu misji zakładającej zamknięty obieg produkcji.

W powiecie lipieńskim już trwają  zaawansowane rozmowy w sprawie budowy stacji loch na 5000 sztuk, która będzie zaopatrywać tutejszych producentów w warchlaki. Podobne rozmowy już się rozpoczęły w dwóch innych miejscowościach –wyjaśnia prezes Andrzej Goździkowski.- Będziemy mieć dobrego warchlaka, dlatego szukamy dobrego hodowcy.

To właśnie warchlaki o stabilnej i sprawdzonej genetyce mają być filarem nowego projektu CEDROB S.A.

– To, co nas wyróżnia spośród konkurencji to sprawdzony materiał hodowlany – dodaje Mirosław Bodek, dyrektor CEDROB PASZE, marki, która będzie się zajmowała realizacją projektu. – W przyszłości będziemy stawiać na jeszcze lepszą genetykę, by ograniczyć upadki zwierząt a przez to zwiększyć zyskowność całego przedsięwzięcia.

Pozostałe aktualności

Poznaliśmy najlepszych dostawców tucznika w 2017 roku

Dobiegła końca 14. edycja konkursu Hodowca Roku. W piątek 12 stycznia odbyła się gala finałowa, podczas której uhonorowano rolników współpracujących z firmą Gobarto. Konkurs Hodowca...

15 STY, 2018 GODZ: 13:18

Gobarto na misji gospodarczej w Wietnamie

Firma Gobarto wzięła udział w misji gospodarczej z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wietnamie. Głowie państwa towarzyszyli przedstawiciele rządu oraz 65 przedsiębiorców. Wśród...

08 GRU, 2017 GODZ: 11:39

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie

Zarząd GOBARTO Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbędzie się w dniu 28 grudnia 2017...

01 GRU, 2017 GODZ: 20:49

Gobarto na Kongresie 590

Spółka Gobarto już po raz drugi aktywnie wzięła udział w Kongresie 590. Przedstawiciele firmy zabrali głos w panelach dyskusyjnych oraz sesjach specjalnych o istotnym znaczeniu dla...

22 LIS, 2017 GODZ: 00:08